Uradi Sam Kreativnost Hoby

Dobro došli na forum
FORUM IMA GRUPU NA FACEBOOK-u https://www.facebook.com/groups/115667021788748/




Join the forum, it's quick and easy

Uradi Sam Kreativnost Hoby

Dobro došli na forum
FORUM IMA GRUPU NA FACEBOOK-u https://www.facebook.com/groups/115667021788748/


Uradi Sam Kreativnost Hoby

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme

» Kucica za pticice Barbike
Crtanje i slikanje u  globalu EmptyUto Apr 13, 2021 10:31 am od ciciban

» Namestaj od jelovine ili ti camovina
Crtanje i slikanje u  globalu EmptyUto Jul 14, 2020 10:39 am od ciciban

» Od paleta
Crtanje i slikanje u  globalu EmptyČet Apr 02, 2020 8:59 am od ciciban

» drveni ukrasi u flasi
Crtanje i slikanje u  globalu EmptyNed Jul 02, 2017 11:35 pm od RkomsijaS

» Sto na rasklapanje
Crtanje i slikanje u  globalu EmptyČet Jun 29, 2017 10:36 am od connan

» Pandorina kutija
Crtanje i slikanje u  globalu EmptyNed Okt 16, 2016 6:37 pm od Pandora

» Mala furuna za pecenje pice, hleba...
Crtanje i slikanje u  globalu EmptySub Feb 13, 2016 6:42 pm od Pandora

» slike iz moje bašte & vrta
Crtanje i slikanje u  globalu EmptySub Feb 13, 2016 7:47 am od Pandora

» Stepenice od čamovine
Crtanje i slikanje u  globalu EmptyNed Jun 14, 2015 8:15 pm od peradetlić

Pandorina kutija

Anketa

Mart 2024

PonUtoSreČetPetSubNed
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kalendar Kalendar

Affiliates

free forum


+3
manufaktur.s
Pandora
Marlen
7 posters

    Crtanje i slikanje u globalu

    Marlen
    Marlen
    zaslužan član
    zaslužan član


    Broj poruka : 158
    Datum upisa : 04.10.2010

    Crtanje i slikanje u  globalu Empty Crtanje i slikanje u globalu

    Počalji od Marlen Sub Okt 09, 2010 1:16 pm

    Evo nekoliko recenica za sve ljubitelje crtanja i slikanja. Kao prvo za pocetak vam treba samo zainteresovanost. Talenat je apsolutno nepotreban!
    Obrazlozicu vam, a vi samo cuvajte volju! Dakle, nasa leva hemisfera mozga je zaduzena za govor i reci generalno, dok nasa desna strana (hemisfera) konstatuje oblike i sl. Dakle oblici koje apsorbuje desna strana ne bi imali za nas ime da nema leve strane.
    E ta leva strana je ta koja pravi problem takozvanim netalentovanima. Kod talentovanih desna strana je razvijenija, a netalentovani moraju da rade na njenom razvitku. Kada uzmete da crtate,hocete oko, i leva strana kaze : AHA OKO, i vi crtate oko onako kako ga zna leva strana,sablonski,po obrascu, a da bi ste ga stvarno nacrtali dobro potrebno je da gledate, da desna strana vidi linije a ne oko.
    Ja sam apsolutno netalentovana, a svoje crtanje sam dovela na jedan jako dobar nivo, pokazacu vam sutra radove.
    Samo vezba je kljuc svega, zato vezbajte i svima kojima nesto nije jasno pitajte, tu sam da pomognem! Hajde pa da vidimo radove i da ispravljamo sta ne valja i hvalimo sta je dobro. Kacite radove!
    Pandora
    Pandora
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 727
    Datum upisa : 05.05.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Smed. Palanka

    Crtanje i slikanje u  globalu Empty Re: Crtanje i slikanje u globalu

    Počalji od Pandora Čet Feb 24, 2011 10:35 pm

    Gomila lekcija iz crtanja.
    [You must be registered and logged in to see this link.]
    avatar
    manufaktur.s


    Broj poruka : 9
    Datum upisa : 13.07.2010
    Godina : 51
    Lokacija : gornji milanovac

    Crtanje i slikanje u  globalu Empty Re: Crtanje i slikanje u globalu

    Počalji od manufaktur.s Pet Feb 25, 2011 10:11 am

    Da vas pitam,od koliko godina dete treba forsirati za crtanje i slikanje?Cerkica mi ima 4,5 god.a vaspitacice iz vrtica savetuju da pocnemo da je forsiramo,jer je primetna razlika njenih u odnosu na crteze druge dece njenog uzrasta..Plasim se da forsiranjem u tom uzrastu ne dobijemo kontra efekat,da to sto sada voli ne odbaci i zapusti,i ako ima osecaja za crtanje,njeni crtezi su na nivou predskolske dece.Za sada joj samo zadajemo da crta odredjene teme,kada ona zeli da crta i trazi da joj pomazemo ono sto nezna..
    Pandora
    Pandora
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 727
    Datum upisa : 05.05.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Smed. Palanka

    Crtanje i slikanje u  globalu Empty Re: Crtanje i slikanje u globalu

    Počalji od Pandora Pet Feb 25, 2011 7:54 pm

    Mislim da decu netreba forsirati tako da im to bude mučenje, ali da treba raditi sa njima treba. Jednostavno kada se njoj crta treba joj pokazivati i bodriti je, na fin način je usmeravati. Iz ličnog iskustva znam da to pali jer sam i ja braća učeni crtanju od malih nogu i to se kasnije isplatilo. Kao što mudri ljudi kažu - Talenat je 2% sve ostalo je rad.
    peradetlić
    peradetlić
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 1133
    Datum upisa : 04.05.2010
    Godina : 55
    Lokacija : kikinda

    Crtanje i slikanje u  globalu Empty Re: Crtanje i slikanje u globalu

    Počalji od peradetlić Pet Feb 25, 2011 11:49 pm

    forsiranje može da uništi dete imam primer jednog priljatelja
    isto tako primetili mali ima talenat već videli picasa u kući opalili forsiranje
    evo ga sad u osmom razredu batalio i učenje i crtanje upropastili dete


    treba uticati na razvoj deteta ali kao pandora što kaže da detetu ne bude to teret nego igra pa će tako napredovati

    dance
    Marlen
    Marlen
    zaslužan član
    zaslužan član


    Broj poruka : 158
    Datum upisa : 04.10.2010

    Crtanje i slikanje u  globalu Empty Re: Crtanje i slikanje u globalu

    Počalji od Marlen Sub Mar 05, 2011 9:07 pm

    nikako forsirati. Ja sam naucila da crtam u osmom razredu.
    avatar
    drjackas


    Broj poruka : 4
    Datum upisa : 09.04.2011

    Crtanje i slikanje u  globalu Empty Re: Crtanje i slikanje u globalu

    Počalji od drjackas Sre Apr 13, 2011 10:25 pm

    Marlen ::Evo nekoliko recenica za sve ljubitelje crtanja i slikanja. Kao prvo za pocetak vam treba samo zainteresovanost. Talenat je apsolutno nepotreban!
    Obrazlozicu vam, a vi samo cuvajte volju! Dakle, nasa leva hemisfera mozga je zaduzena za govor i reci generalno, dok nasa desna strana (hemisfera) konstatuje oblike i sl. Dakle oblici koje apsorbuje desna strana ne bi imali za nas ime da nema leve strane.
    E ta leva strana je ta koja pravi problem takozvanim netalentovanima. Kod talentovanih desna strana je razvijenija, a netalentovani moraju da rade na njenom razvitku. Kada uzmete da crtate,hocete oko, i leva strana kaze : AHA OKO, i vi crtate oko onako kako ga zna leva strana,sablonski,po obrascu, a da bi ste ga stvarno nacrtali dobro potrebno je da gledate, da desna strana vidi linije a ne oko.
    Ja sam apsolutno netalentovana, a svoje crtanje sam dovela na jedan jako dobar nivo, pokazacu vam sutra radove.
    Samo vezba je kljuc svega, zato vezbajte i svima kojima nesto nije jasno pitajte, tu sam da pomognem! Hajde pa da vidimo radove i da ispravljamo sta ne valja i hvalimo sta je dobro. Kacite radove!

    Najbolja vezba za razvijanje desne hemisfere je da okrenete sliku naopacke i tako da pokusate da je nacrtate. Tako mozak ne prepoznaje sablon.
    avatar
    Art Pinjata Dizajnerke
    član
    član


    Broj poruka : 27
    Datum upisa : 17.07.2014
    Lokacija : Beograd, Srbija

    Crtanje i slikanje u  globalu Empty Re: Crtanje i slikanje u globalu

    Počalji od Art Pinjata Dizajnerke Čet Jul 17, 2014 7:01 am

    Ja na ličnom primeru vam mogu reći da negde pri kraju osnovne škole je sasvim u redu da dete počne da uzima časove iz crtanja i slikanja. Ne brinite perviše o vašem uticaju koji treba da vršite na dete, ako ono voli da crta i boji, radiće to i bez teranja. Ako pak ne želi i ako ga to ne ispunjava, malo toga možete učiniti da postane slikar. I ovo znam iz iskustva (ljudi poput mog brata i nekih mojih prijatelja jednostavno nisu voleli da crtaju).
    ana.stanojevic.3551
    ana.stanojevic.3551


    Broj poruka : 2
    Datum upisa : 22.08.2014

    Crtanje i slikanje u  globalu Empty Re: Crtanje i slikanje u globalu

    Počalji od ana.stanojevic.3551 Pet Avg 22, 2014 4:50 am

    Marlen ::Evo nekoliko recenica za sve ljubitelje crtanja i slikanja. Kao prvo za pocetak vam treba samo zainteresovanost. Talenat je apsolutno nepotreban!
    Obrazlozicu vam, a vi samo cuvajte volju! Dakle, nasa leva hemisfera mozga je zaduzena za govor i reci generalno, dok nasa desna strana (hemisfera) konstatuje oblike i sl. Dakle oblici koje apsorbuje desna strana ne bi imali za nas ime da nema leve strane.
    E ta leva strana je ta koja pravi problem takozvanim netalentovanima. Kod talentovanih desna strana je razvijenija, a netalentovani moraju da rade na njenom razvitku. Kada uzmete da crtate,hocete oko, i leva strana kaze : AHA OKO, i vi crtate oko onako kako ga zna leva strana,sablonski,po obrascu, a da bi ste ga stvarno nacrtali dobro potrebno je da gledate, da desna strana vidi linije a ne oko.
    Ja sam apsolutno netalentovana, a svoje crtanje sam dovela na jedan jako dobar nivo, pokazacu vam sutra radove.
    Samo vezba je kljuc svega, zato vezbajte i svima kojima nesto nije jasno pitajte, tu sam da pomognem! Hajde pa da vidimo radove i da ispravljamo sta ne valja i hvalimo sta je dobro. Kacite radove!



    [You must be registered and logged in to see this image.]
    Sta mislite o mom radu?Unapred hvala..:-)
    Pandora
    Pandora
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 727
    Datum upisa : 05.05.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Smed. Palanka

    Crtanje i slikanje u  globalu Empty Re: Crtanje i slikanje u globalu

    Počalji od Pandora Pet Avg 22, 2014 5:36 pm

    Nije ovo loše, meni se dopada. Nisam naročito vićna slikanju, pa zato ne mogu dati objektivnu kritiku. Predpostavljam da si na početu a ovo je za pčetak sasvim ok.
    peradetlić
    peradetlić
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 1133
    Datum upisa : 04.05.2010
    Godina : 55
    Lokacija : kikinda

    Crtanje i slikanje u  globalu Empty Re: Crtanje i slikanje u globalu

    Počalji od peradetlić Sub Avg 23, 2014 7:53 am

    prvi pa početak extra  bravo 
    ana.stanojevic.3551
    ana.stanojevic.3551


    Broj poruka : 2
    Datum upisa : 22.08.2014

    Crtanje i slikanje u  globalu Empty Re: Crtanje i slikanje u globalu

    Počalji od ana.stanojevic.3551 Ned Avg 24, 2014 9:27 am

    Hvala vam...;-)....Pa da,skoro sam pocela da crtam portrete...a ovo mi je drugi portret...

    Sponsored content


    Crtanje i slikanje u  globalu Empty Re: Crtanje i slikanje u globalu

    Počalji od Sponsored content


      Sada je Čet Mar 28, 2024 11:31 am