Uradi Sam Kreativnost Hoby

Dobro došli na forum
FORUM IMA GRUPU NA FACEBOOK-u https://www.facebook.com/groups/115667021788748/

Zadnje teme

» drveni ukrasi u flasi
Ned Jul 02, 2017 11:35 pm od RkomsijaS

» Sto na rasklapanje
Čet Jun 29, 2017 10:36 am od connan

» Pandorina kutija
Ned Okt 16, 2016 6:37 pm od Pandora

» Mala furuna za pecenje pice, hleba...
Sub Feb 13, 2016 6:42 pm od Pandora

» slike iz moje bašte & vrta
Sub Feb 13, 2016 7:47 am od Pandora

» Stepenice od čamovine
Ned Jun 14, 2015 8:15 pm od peradetlić

» Alat za sečenje stiropora i sunđera
Ned Jun 14, 2015 9:04 am od peradetlić

» Podna Lampa
Ned Jun 14, 2015 9:03 am od peradetlić

» Tabure,uradi sam
Ned Jun 14, 2015 8:59 am od peradetlić

Pandorina kutija

Anketa

Novembar 2017

PonUtoSreČetPetSubNed
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Kalendar Kalendar

Affiliates

free forum

Crtanje i slikanje u globalu

Delite
Marlen
zaslužan član
zaslužan član

Broj poruka : 158
Datum upisa : 04.10.2010

Crtanje i slikanje u globalu

Počalji od Marlen taj Sub Okt 09, 2010 1:16 pm

Evo nekoliko recenica za sve ljubitelje crtanja i slikanja. Kao prvo za pocetak vam treba samo zainteresovanost. Talenat je apsolutno nepotreban!
Obrazlozicu vam, a vi samo cuvajte volju! Dakle, nasa leva hemisfera mozga je zaduzena za govor i reci generalno, dok nasa desna strana (hemisfera) konstatuje oblike i sl. Dakle oblici koje apsorbuje desna strana ne bi imali za nas ime da nema leve strane.
E ta leva strana je ta koja pravi problem takozvanim netalentovanima. Kod talentovanih desna strana je razvijenija, a netalentovani moraju da rade na njenom razvitku. Kada uzmete da crtate,hocete oko, i leva strana kaze : AHA OKO, i vi crtate oko onako kako ga zna leva strana,sablonski,po obrascu, a da bi ste ga stvarno nacrtali dobro potrebno je da gledate, da desna strana vidi linije a ne oko.
Ja sam apsolutno netalentovana, a svoje crtanje sam dovela na jedan jako dobar nivo, pokazacu vam sutra radove.
Samo vezba je kljuc svega, zato vezbajte i svima kojima nesto nije jasno pitajte, tu sam da pomognem! Hajde pa da vidimo radove i da ispravljamo sta ne valja i hvalimo sta je dobro. Kacite radove!

Admin
Admin

Broj poruka : 727
Datum upisa : 05.05.2010
Godina : 43

Re: Crtanje i slikanje u globalu

Počalji od Pandora taj Čet Feb 24, 2011 10:35 pm

Gomila lekcija iz crtanja.
[You must be registered and logged in to see this link.]

manufaktur.s

Broj poruka : 9
Datum upisa : 13.07.2010
Godina : 45

Počalji od manufaktur.s taj Pet Feb 25, 2011 10:11 am

Da vas pitam,od koliko godina dete treba forsirati za crtanje i slikanje?Cerkica mi ima 4,5 god.a vaspitacice iz vrtica savetuju da pocnemo da je forsiramo,jer je primetna razlika njenih u odnosu na crteze druge dece njenog uzrasta..Plasim se da forsiranjem u tom uzrastu ne dobijemo kontra efekat,da to sto sada voli ne odbaci i zapusti,i ako ima osecaja za crtanje,njeni crtezi su na nivou predskolske dece.Za sada joj samo zadajemo da crta odredjene teme,kada ona zeli da crta i trazi da joj pomazemo ono sto nezna..
Pandora
Admin
Admin

Počalji od Pandora taj Pet Feb 25, 2011 7:54 pm

Mislim da decu netreba forsirati tako da im to bude mučenje, ali da treba raditi sa njima treba. Jednostavno kada se njoj crta treba joj pokazivati i bodriti je, na fin način je usmeravati. Iz ličnog iskustva znam da to pali jer sam i ja braća učeni crtanju od malih nogu i to se kasnije isplatilo. Kao što mudri ljudi kažu - Talenat je 2% sve ostalo je rad.
peradetlić
Admin
Admin

Broj poruka : 1132
Datum upisa : 04.05.2010
Godina : 49

Počalji od peradetlić taj Pet Feb 25, 2011 11:49 pm

forsiranje može da uništi dete imam primer jednog priljatelja
isto tako primetili mali ima talenat već videli picasa u kući opalili forsiranje
evo ga sad u osmom razredu batalio i učenje i crtanje upropastili dete

treba uticati na razvoj deteta ali kao pandora što kaže da detetu ne bude to teret nego igra pa će tako napredovati

dance

[You must be registered and logged in to see this image.]
Marlen
zaslužan član
zaslužan član

Broj poruka : 158
Datum upisa : 04.10.2010

Počalji od Marlen taj Sub Mar 05, 2011 9:07 pm

nikako forsirati. Ja sam naucila da crtam u osmom razredu.

drjackas

Broj poruka : 4
Datum upisa : 09.04.2011

Počalji od drjackas taj Sre Apr 13, 2011 10:25 pm

Marlen ::Evo nekoliko recenica za sve ljubitelje crtanja i slikanja. Kao prvo za pocetak vam treba samo zainteresovanost. Talenat je apsolutno nepotreban!
Obrazlozicu vam, a vi samo cuvajte volju! Dakle, nasa leva hemisfera mozga je zaduzena za govor i reci generalno, dok nasa desna strana (hemisfera) konstatuje oblike i sl. Dakle oblici koje apsorbuje desna strana ne bi imali za nas ime da nema leve strane.
E ta leva strana je ta koja pravi problem takozvanim netalentovanima. Kod talentovanih desna strana je razvijenija, a netalentovani moraju da rade na njenom razvitku. Kada uzmete da crtate,hocete oko, i leva strana kaze : AHA OKO, i vi crtate oko onako kako ga zna leva strana,sablonski,po obrascu, a da bi ste ga stvarno nacrtali dobro potrebno je da gledate, da desna strana vidi linije a ne oko.
Ja sam apsolutno netalentovana, a svoje crtanje sam dovela na jedan jako dobar nivo, pokazacu vam sutra radove.
Samo vezba je kljuc svega, zato vezbajte i svima kojima nesto nije jasno pitajte, tu sam da pomognem! Hajde pa da vidimo radove i da ispravljamo sta ne valja i hvalimo sta je dobro. Kacite radove!

Najbolja vezba za razvijanje desne hemisfere je da okrenete sliku naopacke i tako da pokusate da je nacrtate. Tako mozak ne prepoznaje sablon.

Art Pinjata Dizajnerke
član
član

Broj poruka : 27
Datum upisa : 17.07.2014

Počalji od Art Pinjata Dizajnerke taj Čet Jul 17, 2014 7:01 am

Ja na ličnom primeru vam mogu reći da negde pri kraju osnovne škole je sasvim u redu da dete počne da uzima časove iz crtanja i slikanja. Ne brinite perviše o vašem uticaju koji treba da vršite na dete, ako ono voli da crta i boji, radiće to i bez teranja. Ako pak ne želi i ako ga to ne ispunjava, malo toga možete učiniti da postane slikar. I ovo znam iz iskustva (ljudi poput mog brata i nekih mojih prijatelja jednostavno nisu voleli da crtaju).
ana.stanojevic.3551

Broj poruka : 2
Datum upisa : 22.08.2014

Počalji od ana.stanojevic.3551 taj Pet Avg 22, 2014 4:50 am

Marlen ::Evo nekoliko recenica za sve ljubitelje crtanja i slikanja. Kao prvo za pocetak vam treba samo zainteresovanost. Talenat je apsolutno nepotreban!

Sta mislite o mom radu?Unapred hvala..:-)
Pandora
Admin
Admin

Počalji od Pandora taj Pet Avg 22, 2014 5:36 pm

Nije ovo loše, meni se dopada. Nisam naročito vićna slikanju, pa zato ne mogu dati objektivnu kritiku. Predpostavljam da si na početu a ovo je za pčetak sasvim ok.
peradetlić
Admin
Admin

Broj poruka : 1132
Datum upisa : 04.05.2010
Godina : 49

Počalji od peradetlić taj Sub Avg 23, 2014 7:53 am

prvi pa početak extra  bravo 

ana.stanojevic.3551

Broj poruka : 2
Datum upisa : 22.08.2014

Počalji od ana.stanojevic.3551 taj Ned Avg 24, 2014 9:27 am

Hvala vam...;-)....Pa da,skoro sam pocela da crtam portrete...a ovo mi je drugi portret...

Sponsored content

Počalji od Sponsored content

Sada je Pet Nov 24, 2017 12:56 pm