Uradi Sam Kreativnost Hoby

Dobro došli na forum
FORUM IMA GRUPU NA FACEBOOK-u https://www.facebook.com/groups/115667021788748/




Join the forum, it's quick and easy

Uradi Sam Kreativnost Hoby

Dobro došli na forum
FORUM IMA GRUPU NA FACEBOOK-u https://www.facebook.com/groups/115667021788748/


Uradi Sam Kreativnost Hoby

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme

» Kucica za pticice Barbike
Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) - Page 2 EmptyUto Apr 13, 2021 10:31 am od ciciban

» Namestaj od jelovine ili ti camovina
Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) - Page 2 EmptyUto Jul 14, 2020 10:39 am od ciciban

» Od paleta
Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) - Page 2 EmptyČet Apr 02, 2020 8:59 am od ciciban

» drveni ukrasi u flasi
Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) - Page 2 EmptyNed Jul 02, 2017 11:35 pm od RkomsijaS

» Sto na rasklapanje
Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) - Page 2 EmptyČet Jun 29, 2017 10:36 am od connan

» Pandorina kutija
Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) - Page 2 EmptyNed Okt 16, 2016 6:37 pm od Pandora

» Mala furuna za pecenje pice, hleba...
Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) - Page 2 EmptySub Feb 13, 2016 6:42 pm od Pandora

» slike iz moje bašte & vrta
Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) - Page 2 EmptySub Feb 13, 2016 7:47 am od Pandora

» Stepenice od čamovine
Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) - Page 2 EmptyNed Jun 14, 2015 8:15 pm od peradetlić

Pandorina kutija

Anketa

Mart 2024

PonUtoSreČetPetSubNed
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kalendar Kalendar

Affiliates

free forum


+5
Marlen
aleksandra
Pandora
konfuzija
peradetlić
9 posters

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    avatar
    aleksandra
    član
    član


    Broj poruka : 52
    Datum upisa : 16.06.2010

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) - Page 2 Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od aleksandra Pon Okt 11, 2010 7:16 pm

    Sabac je grad u kome se trenutno vrti mnoooogo para, upucena sam u to , jer sam delom Sapcanka, pa zbog toga te cene mogu sebi da dozvole, Topola ipak spada u jadnu i bednu Sumadiju, pa su joj takve i cene, ako bi posetili jedan i drugi vasar videli bi da se razlikuju i cene onoga sto se prodaje na tim vasarima.U Palanci je blizu mene bio lik koji je prodavao lustere, a iz Kragujevca je, kaze da je cene spustio od 300 do 500 dinara.i sami znate da je kupovna moc razlicita od grada do grada, pa tako i cene tezgi, tj. prodajnog mesta.Marlena, do sledece smederevske jeseni, moslim da su zatebe najbolje resenje, izlozbe koje se organizuju u Beogradu od strane casopisa Unikat.Velika je posecenost, prodaja dobra, cena mesta, do sada bila, pristojna.I tu su samo kreativci, robe kosookih NEMA.A koliko sam ja upoznata, cene su za kreativce i zanatlije bile nize nego za ostale, na smederevskoj jeseni i oni su bili smesteni u ulici pored opstine i muzeja.
    Pandora
    Pandora
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 727
    Datum upisa : 05.05.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Smed. Palanka

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) - Page 2 Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od Pandora Sub Okt 23, 2010 5:57 pm

    Pronašla sam neke savete kako se treba pripremati za sajmove i slične manifestacije.
    Nadam se da nesmeta to što je na engleskom (googl translate je uvek tu da pomogne)

    http://artmind-etcetera.blogspot.com/2009/07/how-to-prepare-for-craft-fair.html
    kroki
    kroki
    zaslužan član
    zaslužan član


    Broj poruka : 94
    Datum upisa : 18.05.2010

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) - Page 2 Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od kroki Sre Okt 27, 2010 10:17 am

    Dobar je blog.Bas je studiozno sagledala celu stvar.Zivo me zanima kako bi se u Srbiji razvio onaj deo komentarisanjem radova...
    Uvek kada gledam blogove sa severa,odusevim se printovima na textilu.Jel se secate skolskih torbi...http://samtubbax.be/StielenStijl/2009/10529_161286573093_792658093_2599201_2391447_n.jpg
    Pandora
    Pandora
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 727
    Datum upisa : 05.05.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Smed. Palanka

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) - Page 2 Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od Pandora Čet Okt 28, 2010 4:04 am

    Jeste blog pun dobrih saveta ali bi volela da izdvojim jedan koji mi se najviše svidja.
    And don't forget to smile, even though you are not selling a lot. When you are in your stand feeling miserable, people will not want to come by.
    kroki
    kroki
    zaslužan član
    zaslužan član


    Broj poruka : 94
    Datum upisa : 18.05.2010

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) - Page 2 Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od kroki Čet Okt 28, 2010 10:08 am

    Da,to je kljucna recenica za zivot uopste,svi te obilaze u sirokom luku ako si miserable.
    avatar
    aleksandra
    član
    član


    Broj poruka : 52
    Datum upisa : 16.06.2010

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) - Page 2 Empty umetnicka radionica - za i protiv

    Počalji od aleksandra Ned Jan 23, 2011 8:42 pm

    Kao sto naslov kazuj, molila bih Vas na navedete svoje ZA i PROTIV registrovanja umetnicke radionice.
    peradetlić
    peradetlić
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 1133
    Datum upisa : 04.05.2010
    Godina : 55
    Lokacija : kikinda

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) - Page 2 Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od peradetlić Ned Jan 23, 2011 9:28 pm

    ZA -zato što je to super lepo i lepo bi to izgledalo


    PROTIV-nebi uspela da opstane sa svim dažbinama prema državi nebi ništa ostalo onom ko bi to otvorio

    ovo je za provinciju govorim za moju okolinu ovde ne vredi
    u većim gradovima već da ali stim da bi morala radionica imati i prodaji deo repromatrijala da drži kurseve izrade sve u nekom sklopu


    ovde je bilo par pokušaja ali posle godinu dana se zatvorilo
    Pandora
    Pandora
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 727
    Datum upisa : 05.05.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Smed. Palanka

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) - Page 2 Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od Pandora Ned Jan 23, 2011 10:06 pm

    Možda je bolje održavanje kurseva. Mora da ima neki prostor zgodan za tu namenu tipa mesna zajednica ili neko takvo mesto koje inače ničemu nesluži a može verovatno da se zakupi. Onda kurs od recimo mesec dana, malo reklame na plakatima ili na lokalnoj tv. Naravno nepretirivati sa cenom kursa.
    Otvaranje umetničke radionice, možda ali da u okviru toga bude i prodajni deo. Ipak- mnogo zezanja sa državom oko dažbina.
    avatar
    aleksandra
    član
    član


    Broj poruka : 52
    Datum upisa : 16.06.2010

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) - Page 2 Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od aleksandra Ned Jan 23, 2011 10:14 pm

    Porz, socijalno,penzijsko i ostali prirezi i zarezi su 10 ooo mesecno.Pitala ja pre neki dan. Moje ZA : mogucnost prodaje drugim radnjama, jer svi traze papire,drzanje tezgica bez placanja izlozbenog mesta,jeftinija nabavka repromaterijala, pa da kazem i kakvo-takvo penzijsko. Moje PROTIV: koliko toga moram da uradim i prodam da bih samo pokrila onih 10 000 koje drzavi dajem, a gde da pokrijem materijal....a ova luda vremena...cupam kosu vec danima...
    peradetlić
    peradetlić
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 1133
    Datum upisa : 04.05.2010
    Godina : 55
    Lokacija : kikinda

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) - Page 2 Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od peradetlić Ned Jan 23, 2011 10:22 pm

    zbog toga ja nisam to otvorio
    nebi meni ništa ostalo kad bi uplačivao te dažbine
    moja priljateljica je otvorila i posle dve godine zatvorila sad ide na crno prodaje sa tezge po manifestacijama
    ovde ne zahtevaju nikakve papire za bilo koju prodaju od kineskih džidža bidža do rukotvorina
    naplate mesto koje ti treba i prodaješ tako po vašarima i manifestacijama
    čak i kad zakupiš mesto po vašarima ne moraš imati firmu samo platiš godišnju rezervaciju i posle plaćaš po robi koju prodaješ zanatlijama i kreativcima je najniža tarifa


    Poslednji izmenio peradetlić dana Sre Feb 06, 2013 10:03 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
    peradetlić
    peradetlić
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 1133
    Datum upisa : 04.05.2010
    Godina : 55
    Lokacija : kikinda

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) - Page 2 Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od peradetlić Ned Jan 23, 2011 10:40 pm

    mnogo je tu nedoumica ja recimo u mom slučaju da bi opstao moram da proizvodim one moje drangulije barem svaki dan minimalno 8h
    ko bi zato vreme bio u radnji morao bi još nekog zaposliti da prodaje

    ima na SSM član snis je to lepo objašnjavao kako to funkcioniše pogledaj ovde je on objašnjavao dosta lepo

    http://www.samsvojmajstor.com/Forums/viewtopic/p=77181.html#77181

    prostudiraj malo pa ćeš videti
    peradetlić
    peradetlić
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 1133
    Datum upisa : 04.05.2010
    Godina : 55
    Lokacija : kikinda

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) - Page 2 Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od peradetlić Ned Jan 23, 2011 11:02 pm

    pogledaj snisa njegov web sajt
    on ima i prodavnicu u subotici ja lično neverujem da on išta proizvodi možda je u početku i radio nešto
    dosta radova sa njegovog sajta je od ljudi koje poznajem
    ili proizvođača koji su i meni nudili da prodajem njihove proizvode

    mada i onaj creatinas čisto sumnjam da je registrovan prodaja ide preko neta to niko ne kontroliše
    a kursevi u okviru nekog društva
    avatar
    aleksandra
    član
    član


    Broj poruka : 52
    Datum upisa : 16.06.2010

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) - Page 2 Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od aleksandra Pon Jan 24, 2011 1:55 am

    Citala sam o ovome vec, ranije, hvala ti u svakom slucaju, probala sam i putujuci cirkus da organizujem,nije uspelo, jer sam se uhvatila sa neozbiljnima, javile devojke tri dana pred pocetak manifestacije da ne mogu doci?????, pa sam tri dana i tri noci radila kao luda.Lak na nekim casama nije stigao da se osusi, pa sam ih drzala kroz prozor od autobusa, od Dobrog Dola, do Palanke.Ma covek nadrlja i sam kad radi, a kamoli kada se sa nekim udruzi, a ne daj Boze kad od drugog zavisi.Samo nisam razumela tvoju pricu oko tezgica, rezervacije...pojasni mi, molim te
    avatar
    manufaktur.s


    Broj poruka : 9
    Datum upisa : 13.07.2010
    Godina : 51
    Lokacija : gornji milanovac

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) - Page 2 Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od manufaktur.s Pon Jan 24, 2011 8:11 am

    Pre nego prokomentarisem,da pitam..Pod koju sifru spada taj naziv,U.R.,skoro sam gledao klasifikaciju delatnosti,taj naziv ne spada pod nikakvu delatnost.Pokusaj da ,ako planiras da prijavis neki vid radnje,pronadjes sebe u nekim starim zanatima,prosle godine je mesecna dazbina bila 5300 din,posto daju popust,zbog ocuvanja starih zanata..
    PROTIV/drzava uzima a nista ne daje za ono sto deklamuju da treba da se ocuva
    ZA/Mogucnost davanja robe po drugim prodavnicama,i vec navedene pogodnosti u ranijim komentarima
    I ja sam u tim razmisljanjima,kakva sam budala,prijavicu nesto,pa sta bude..verovatno ce to biti neko udruzenje gradjana,sad je dovoljno troje da se to prijavi,a ima dosta lufta u zakonu da bi to opstalo..po zakonu opstina mora da odvoji neke pare za svako udruzenje,kod mene u G.Milanovcu je oko 100 000 za godinu,uz neke uslove koji i nist teski za ispunjavanje..
    peradetlić
    peradetlić
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 1133
    Datum upisa : 04.05.2010
    Godina : 55
    Lokacija : kikinda

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) - Page 2 Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od peradetlić Pon Jan 24, 2011 9:52 am

    pa imam svoju tezgu izgleda ovako rasklapa se i putujem ko putujući cirkus
    okolo mog grada u nekom radijusu oko 80km
    i imam neka iskakanja najdalje 150km
    negde moraš rezervisati mesto unapred a negde platiš na licu mesta

    [img]Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) - Page 2 Dsc03411[/img]

    ovo je moja tezga
    avatar
    aleksandra
    član
    član


    Broj poruka : 52
    Datum upisa : 16.06.2010

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) - Page 2 Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od aleksandra Pon Jan 24, 2011 8:36 pm

    E , to meni treba STARI ZANATI.U upravi za registrovanje nisu znali da mi odrede sifru, pa su me poslali u poresko, gde mi je jedna matora baba rekla, kao na pijaci:paaaaaa, to bi Vam recimooooo bilo 10 hiljada, npr.Sad znam sta cu da im kazem, sta trazim, sta hocu.Pro, koliko je meni poznato, mozda gresim, Vojvodina je u odnosu na Sumadiju, puuuuna manifstacija.Sta ja imam u svojoj okolini, Smedrevska jsen, Krstovdan u Palanci i vasar u Topoli.
    peradetlić
    peradetlić
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 1133
    Datum upisa : 04.05.2010
    Godina : 55
    Lokacija : kikinda

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) - Page 2 Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od peradetlić Pon Jan 24, 2011 9:42 pm

    to i kažem svako može da priča za svoju okolinu eto sreća po nas vojvodina ima dosta manifestacija
    connan
    connan
    počasni član
    počasni član


    Broj poruka : 527
    Datum upisa : 25.07.2010
    Godina : 54
    Lokacija : Vršac

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) - Page 2 Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od connan Sub Jan 29, 2011 1:55 pm

    Onako iskreno mislim da ne treba ništa prijavljivati državi jer su nas dosta pok... pa je red da i mi njima uzmemo,tj utajimo.Što se tiče dobijanja para iz budžeta,to je različito od opštine do opštine.Konkretan primer.Ja držim sportski klub i treba da dobijem oko 100 000 dinara godišnje na ime troškova takmičenja,međutim pare se podele velkim klubovima i kada dođe red na male nema para u budžetu.To se u Srbiji naziva "Razvoj sporta kod dece i omladine".Može i drugačije "Razvoj srednjih i malih preduzeća".Mislim da nam je svima sve jasno.
    peradetlić
    peradetlić
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 1133
    Datum upisa : 04.05.2010
    Godina : 55
    Lokacija : kikinda

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) - Page 2 Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od peradetlić Sub Jan 29, 2011 11:46 pm

    upravo tako
    takav je i slučaj sa kreativnim radom svrstaju te kao u stare zanate tamte vamte na kraju kad se sabereš na ostane ti ništa i prinuđen si da zatvoriš odeš u bespotrebne troškove bolje za te pare uzeti repromatrijal pa ga posle pretvoriti u pare
    Marlen
    Marlen
    zaslužan član
    zaslužan član


    Broj poruka : 158
    Datum upisa : 04.10.2010

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) - Page 2 Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od Marlen Sre Feb 02, 2011 7:58 am

    Pero vec si pricao o ovome i opet moram da odgovorim. To sto kazes jeftinije za kreativce, ovde u Smederevu ja pitam maloumnike u komunalnom koji su zaduzeni za to. I oni mi daju formular kazu 8000 za sve. Kakvi kreativci,ne znaju oni nista o tome. Mi ovde imamo malo manifestacija ali su ogromne. Za smederevsku jesen se bas zaradi,ali ja nema sanse tih 800 da zaradim kamoli da profitiram. Dakle nasa Smederevksa opstina nije normalna. Ako znate nesto blize o tome Jeftino za kreativce molim vas recite,ja se bas nerviramm jer imam sta da prodam a nemam kako. Sad za dan zaljubljenih mislim da stanem negde sa cestitkama ali se plasim inspekcije, ne znam sta rade kad te vide...
    avatar
    manufaktur.s


    Broj poruka : 9
    Datum upisa : 13.07.2010
    Godina : 51
    Lokacija : gornji milanovac

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) - Page 2 Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od manufaktur.s Čet Feb 03, 2011 12:22 am

    "Svaki svoga ubite subasu"..malo sale,ali ja to u mom gradu tako resavam..nekoliko dana pre vasara nadjem inspektora da vidim u kom je reonu zaduzen za kontrolu,pa se zajedno ubijemo u kafani..bude lepo i meni i njemu,a za vasar me ne kontrolise,ponekad svrati na picence onako s nogu..u drugim gradovima,kako kad,obicno se nadjemo na pola cene..
    peradetlić
    peradetlić
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 1133
    Datum upisa : 04.05.2010
    Godina : 55
    Lokacija : kikinda

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) - Page 2 Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od peradetlić Čet Feb 03, 2011 1:59 am

    svaki grad savki region ima svoja pravila
    tako da nije svugde isto
    tako da ne vredi daja pričam kako je ovde kad je tamo kod vas drukčije
    Marlen
    Marlen
    zaslužan član
    zaslužan član


    Broj poruka : 158
    Datum upisa : 04.10.2010

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) - Page 2 Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od Marlen Čet Feb 03, 2011 5:32 am

    ma Pero ovi kod nas su skroz poremeceni :) A tvoja tezga je san snova.... :)
    Pandora
    Pandora
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 727
    Datum upisa : 05.05.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Smed. Palanka

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) - Page 2 Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od Pandora Čet Feb 03, 2011 5:41 am

    Svaka tebi čast manufaktur.s kad si našo takvog inspektora da možeš da ga podmitiš sa kojom časicom pića, takvih je na sreću malo. Nije lepo blatiti ni to njihovo zanimanje jer da nije njih verovatno ne bi mogli da živimo od šverčera i šanera koji bi robu prodavali svud redom. oprosti ako malo grublje reagujem na tu tvoju opasku "svaki svoga ubiše subašu" jer me lično pogadja pošto je moj otac do pre neku godinu bio komunalni inspektor, sada je otišo u penziju i to čistog obraza.
    Marlen pre par godina mi je jedna osoba iz Smedereva pričala da se na dan zaljubljenih oko crkve prodaju suveniri i slične sitnice. verovatno je to više povezano za svetog Trifuna, pošto je vaš grad grad vinara. Raspitaj se možda ta manifestacija postoji i dalje.Inspekcija će te prvi put samo opomenuti, kazniće te samo ako si baš bezobrazna pa nećeš da se skloniš.
    Marlen
    Marlen
    zaslužan član
    zaslužan član


    Broj poruka : 158
    Datum upisa : 04.10.2010

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) - Page 2 Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od Marlen Čet Feb 03, 2011 5:51 am

    Hvala pandora pogledacu,raspitacu se. Ali ako je opet onako skupa tezga nista od prodaje... cry

    Sponsored content


    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) - Page 2 Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od Sponsored content


      Sada je Sre Mar 27, 2024 11:31 pm