Uradi Sam Kreativnost Hoby

Dobro došli na forum
FORUM IMA GRUPU NA FACEBOOK-u https://www.facebook.com/groups/115667021788748/

Zadnje teme

» drveni ukrasi u flasi
Sre Okt 01, 2014 1:44 pm od RkomsijaS

» Kineska tehnologija
Sre Okt 01, 2014 7:01 am od violeta13

» Jedna od mojih fontana
Sre Sep 17, 2014 12:29 am od peradetlić

» Stege za lajsne (Edge Clamp)
Pon Avg 25, 2014 6:20 am od kreca

» Crtanje i slikanje u globalu
Pon Avg 25, 2014 5:27 am od ana.stanojevic.3551

» Sto na rasklapanje
Pet Avg 22, 2014 4:43 am od connan

» Radim gradim TV
Pet Avg 08, 2014 3:57 am od ciciban

» muzika koju slušamo
Pet Avg 08, 2014 3:48 am od ciciban

» Nova kuhinja
Pet Jul 25, 2014 6:59 am od connan

Pandorina kutija

Anketa

Novembar 2014

PonUtoSreČetPetSubNed
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Kalendar Kalendar

Affiliates

free forum

Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

Share

peradetlić
Admin
Admin

Broj poruka: 1107
Datum upisa: 05.05.2010
Godina: 46

Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

Počalji od peradetlić taj Čet Sep 09, 2010 3:24 pm

ovo je pitanje svakog ko se bavi ručnim radovima pa da čujem iskustva mišljenja
predloge itd........

8) 8) 8)

http://peradetlic.hupont.hu/

peradetlić
Admin
Admin

Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

Počalji od peradetlić taj Čet Sep 09, 2010 3:26 pm

jedno od najbitnijih stvari kad se krene u posao prodaje sa čega ćete prodavati proizvode

ima raznih načina najbolje je sa neke tezge ali jako je malo manifestacija gde je to obezbeđeno uglavnom smo prepušteni sami sebi :affraid:

konfuzija
član
član

Broj poruka: 27
Datum upisa: 07.05.2010
Godina: 38

Počalji od konfuzija taj Pet Sep 10, 2010 6:04 pm

Jes da nemam nekog iskustva oko tih stvari ali imam prijatelja koji je radio takvu vrstu posla. Tamo 90-tih, u jeku sezone buvljaka i sl stvari, prodavao je prvo auto ulja i ostale tecnosti i ostalo sto ide uz to, na jednoj montazno demontaznoj tezgi cca. 5m duzine, koja se sklapala po zavrsenom poslu na duzinu od nekih 1m+nesto... :suspect:
Nesto malo kasnije, jer mu je dosadilo to sklapanje rasklapanje, pazario jednu auto prikolicu od nekih 3m2 i istu modifikovao u neku recimo tezgu a moze se reci prodajni stand, sa sve krovom i policama. I sa istom prevalio xxxx km i bio prezadovoljan. Em sacuvao unutrasnjost automobila i roba mu se manje habala i unistavala. Da bih Vam slikovitije predocio kako je to izgledalo, uporedicu je sa kutijom za rucni sitni alat, gde se unutrasnjost otvara poput "lepeze".

E sad sto se tice perine konstatacije oko obezbedjenih tezgi tj mesta.
Mislim da to zavisi od mesta do mesta. Negde gde su te manifestacije ukorenjene, zasigurno postoje obezbedjena prodajna mesta ali gde to nije mislim i da ne postoje.
Primera radi, moj skolski drug je direktor komunalne organizacije u jednom gradu iz unutrasnjosti. Jednom priilikom u razgovoru snjim, namakla se tema oko kreativaca i zanatlija. Po njemu, tj po papirima, svi koji su u doticnoj bransi su oslobodjeni cene mesta ali komunalna org nema tezge ili pultove da im da. S druge strane da bi isti bili oslobodjeni cene mesta moraju biti registrovani kao takvi. Znaci bez papira a na rec nema nista.

Pandora
Admin
Admin

Broj poruka: 695
Datum upisa: 06.05.2010
Godina: 40

Počalji od Pandora taj Pon Sep 20, 2010 7:03 pm

Dodala bi ovome još jedno pitanje. Za slučaj da nezelite da prodajete sami svoju robu vec preko nekih radnji, galerija... kako se izboriti sa bezobrazlukom trgovaca???
Iz ličnog iskustva i iskustva moje prijateljice znam da prvo obezvrede robu do maksimuma a zatim kada je prodaju prave se blesavi rastezu plaćanje a pritom se ugrade da je to stvarno bezobrazluk.
Jeste najbolje use i u svoje kljuse, ali neko je primoran i na ovakav nacin prodaje.
Izvinjavam se zbog ovog ljutitog tona. Podstaklo me da reagujem to sto je eto bas toj mojoj prijateljici, inace našem članu, vlasnica jedne galerije uzela robu i sve prodala a pare ništa. Zatim u drugoj radnji nude joj da 6000 din plate na 5 do 6 rata.
Meni su se slične stvari dešavale pa sam zato rešila da prodajem sama od firme do firme sa nakitom pod miškom ali to nije posao za zimu. Dobro bi bilo naći nekog poštenog trgovca, ali... :x

peradetlić
Admin
Admin

Počalji od peradetlić taj Pon Sep 20, 2010 7:59 pm

POŠTENI TRGOVCI??????
zar to postoji negde :evil: :evil: :evil:
možda može da se naleti ali jako teško zato je najbolje sami to da radite preprodavci su najgori saleću me na svakoj manifestaciji sa širokim kezom jel radiš na veliko???
imam poznanike koji su uleteli u taj kez i odradili posao na veliko dobili su pare za svoj rad ali na sl.vašaru taj preprodavac prodavao njegovu robu jeftinije nego što je on prodaje
imao sam par takvih dilova ali pod mojim uslovima evo ti roba tolko košta a ti je prodaj po kolko hoćeš nek plati i nek nosi pa nek proda za milion ako ima osećaj za posao uzeće pravu robu i isplatiće
ulazio sam i ja u takve biznise na početku karijere pa mi nisu platili pa čak i pretili da radim na crno da će me prijaviti

najbolje sami ili se udružiti sa par ljudi pa na jednu tezgu

peradetlić
Admin
Admin

Počalji od peradetlić taj Sre Sep 22, 2010 5:58 pm

da se vratimo temi da bi prodavali potrebna vam je tezga a uz tezgu i dobar auto da bi bili mobilni bez toga ne vredi ništa

tezgi ima više tipova najbolje i najstabilninije su alvarske tezge (bombonjeri)
one su od drveta i najstabilnije su
ali za početak dobar je jedan stari kofer i stolica za plažu (ona aluminijumska)na koju ćete staviti kofer i jedan suncobran to je za nakit super za početak

može i daska za peglanje ili sušenje veša i suncobran mnogo može da se napakuje na nju verujte znam neke ljude koji tako godinama rade

:bball: :bball: :bball:

Pandora
Admin
Admin

Počalji od Pandora taj Sre Sep 22, 2010 9:48 pm

Najveci neprijatelj prodaje na tezgama je vetar i kiša. X puta mi je sve zavrsilo na zemlji. Kad pada kiša pokrivam najlonom, tada pa niko nevidi robu.
Obično koristim stočić na rasklapanje na njega redjam aranzmane od suvog cveća a nakit okačim na tablu stiropora koju ako imam sreće prislonim na neko drvo ako drveta nema onda se snelazim tako što postavim veću kutiju i za nju zavezem stiropor. Sve ovo je primenjivo samo ukoliko su vremenske prilike ok i ako prodajete na tezgi tek svremena na vreme kao ja. Za nesto ozbiljno nije ali od nečega treba krenuti.

peradetlić
Admin
Admin

Počalji od peradetlić taj Čet Sep 23, 2010 2:47 am

najlon je jako koristan ja ga koristim da pokrijem celu tezgu kad pada kiša tako da mogu da radim po kiši
a najlon se najbolje pričvršćuje za tezgu velikim klemama za akumlator ima da se kupi u svakoj kineskoj radnji a za slučaj da duva i jak vetar treba imati gurtne ili jači kanap pa unakrsno vezati preko tezge da vetar ne odnese najlon

kiša je najveći nepriljatelj prodaji ali nekad bude i priljatelj

evo nekih slikica tezgi

[img][/img]
[img][/img]
[img][/img]

peradetlić
Admin
Admin

Počalji od peradetlić taj Čet Sep 23, 2010 3:05 am

no sve u svemu ko želi da se bavi prodajom mora krenuti na sva moguća mesta gde postoji mogućnost da se prodaje bukvalno se mora prve godine ići na sva moguća mesta da bi se ispitalo tržište šta gde i kako šta se traži od proizvoda koje nudite

posle prve godine imaćete mesta na koje ćete rado ići a na neka ne bukvalno se mora jednu ili dve god. ispitivati tržište ne možete preko noći to je cena ovog posla
sve mora na svojoj koži da osetite ako želite da prodajete to što proizvodite

peradetlić
Admin
Admin

Počalji od peradetlić taj Čet Sep 23, 2010 3:06 am

opet neko ima sreću da živi u turističkom mestu pa ne mora da putuje da bi prodavao
i sve zavisi u kom delu zemlje živite nije svugde isto
negde je lakše a negde ne :evil:

aleksandra
član
član

Broj poruka: 52
Datum upisa: 17.06.2010

Počalji od aleksandra taj Pet Okt 01, 2010 3:02 am

Radove koji su otisli u Beograd, naaaaaajzad sam naplatila, posle dva meseca, najverovatnije mi je placeno iz razloga sto ce naruciti novu turu, a za druge radove sam otisla i pokupila , fino i kulturno, jer smatram da mostove ne treba rusiti....iiiii sve prodala na manifestaciji u nasem gradu.Sada sam se tako izborila sa FINIM trgovcima, a sta cu kasnije....o tome treba razmisliti i sto pametnije nastupiti.Da se razumemo, nisam protivniktezgi i idenja iz mesta u mesto, ne bezim od toga, ali je kod mene to NEIZVODLJIVO, jer sam majka cetvoro dece, a na ledjima imam i dedu epilepticara.Sto se dece tice, tu bih se i snasla , ali sta cu s DEKOM?

peradetlić
Admin
Admin

Počalji od peradetlić taj Sub Okt 02, 2010 3:52 pm

super kad si uspela da naplatiš :D
jako je teško sa tim finim trgovcima i sve zavisi ko kako prodaje i na koji način
ni ono idenje iz jednog mesta u drugo nije lako i nemože svako sve zavisi u kom delu zemlje živite i kolko manifestacija ima u krugu od 50km oko vas recimo meni je sve tu u krugu oko 50 do 80 km najdalje mi je par manifestacija 150km
najbolje ako bi moglo u svom gradu sve mada je to teško izvodljivo :affraid:
no opet oni koji žele da rodaju po mom mišljenju su krenuli u prodaju bez razmišljanja nekog muka natera neko to želi a neko to iz hobija

znam par ljudi koji to rade iz nekog svog zadovoljstva nisu primorani da rade pa se pojavljulju samo na par većih manifestacija iprodaju ono što prave iz svog zadovoljstva za svoju dušu ali to nemože svako

no sve u svemu ja kažem nije umetnost bilo šta napraviti nego to prodati

Marlen
zaslužan član
zaslužan član

Broj poruka: 158
Datum upisa: 05.10.2010

Počalji od Marlen taj Uto Okt 05, 2010 6:50 pm

Pandora,jel placas mesto kada tako prodajes? ja sam htela Za SMederevku jesen da prodajem. MEdjutim tezga 8 000. NEIZVODLJIVO!!!
Sto se tice trgovaca, nemam reci, ...KATASTROFA
POzz svima :D

peradetlić
Admin
Admin

Počalji od peradetlić taj Uto Okt 05, 2010 7:34 pm

pozz i dobro nam došla :cheers:

Pandora
Admin
Admin

Počalji od Pandora taj Uto Okt 05, 2010 11:11 pm

Marlen ja na tezgi prodajem samo za osmi mart, i mislim da je prošle godine bilo 900din mesto od 2m. Naravno mora da se rezerviše oho ho unapred.
Čudi me to za smederevsku jesen jer sam imala priliku baš u Smederevu da mi u turističkoj organizaciji predloze da izlazem tamo. Tezge su za kreativce bile besplatne. Trebao je da se popuni neki formular činimi se ali nažalost nisam tada imala vremena a ni bilo kog u Smederevu.
8000 je stvareno malo neverovatno toliko malte ne košta tezga na buvljaku za ceo mesec.
Prodaja po firmama, buticima, školama... može da ti bude dobra ako si komunikativna i nije te blam. U Smederevu sam uvek lepo prolazila prodajući na taj način.

Sada je Sub Nov 01, 2014 7:10 pm