Uradi Sam Kreativnost Hoby

Dobro došli na forum
FORUM IMA GRUPU NA FACEBOOK-u https://www.facebook.com/groups/115667021788748/




Join the forum, it's quick and easy

Uradi Sam Kreativnost Hoby

Dobro došli na forum
FORUM IMA GRUPU NA FACEBOOK-u https://www.facebook.com/groups/115667021788748/


Uradi Sam Kreativnost Hoby

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme

» Kucica za pticice Barbike
Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) EmptyUto Apr 13, 2021 10:31 am od ciciban

» Namestaj od jelovine ili ti camovina
Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) EmptyUto Jul 14, 2020 10:39 am od ciciban

» Od paleta
Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) EmptyČet Apr 02, 2020 8:59 am od ciciban

» drveni ukrasi u flasi
Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) EmptyNed Jul 02, 2017 11:35 pm od RkomsijaS

» Sto na rasklapanje
Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) EmptyČet Jun 29, 2017 10:36 am od connan

» Pandorina kutija
Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) EmptyNed Okt 16, 2016 6:37 pm od Pandora

» Mala furuna za pecenje pice, hleba...
Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) EmptySub Feb 13, 2016 6:42 pm od Pandora

» slike iz moje bašte & vrta
Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) EmptySub Feb 13, 2016 7:47 am od Pandora

» Stepenice od čamovine
Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) EmptyNed Jun 14, 2015 8:15 pm od peradetlić

Pandorina kutija

Anketa

April 2024

PonUtoSreČetPetSubNed
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Kalendar Kalendar

Affiliates

free forum


+5
Marlen
aleksandra
Pandora
konfuzija
peradetlić
9 posters

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    peradetlić
    peradetlić
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 1133
    Datum upisa : 04.05.2010
    Godina : 55
    Lokacija : kikinda

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) Empty Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od peradetlić Sre Sep 08, 2010 7:24 pm

    ovo je pitanje svakog ko se bavi ručnim radovima pa da čujem iskustva mišljenja
    predloge itd........

    8) 8) 8)
    peradetlić
    peradetlić
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 1133
    Datum upisa : 04.05.2010
    Godina : 55
    Lokacija : kikinda

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od peradetlić Sre Sep 08, 2010 7:26 pm

    jedno od najbitnijih stvari kad se krene u posao prodaje sa čega ćete prodavati proizvode

    ima raznih načina najbolje je sa neke tezge ali jako je malo manifestacija gde je to obezbeđeno uglavnom smo prepušteni sami sebi :affraid:
    konfuzija
    konfuzija
    član
    član


    Broj poruka : 27
    Datum upisa : 06.05.2010
    Godina : 48
    Lokacija : Beograd

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od konfuzija Čet Sep 09, 2010 10:04 pm

    Jes da nemam nekog iskustva oko tih stvari ali imam prijatelja koji je radio takvu vrstu posla. Tamo 90-tih, u jeku sezone buvljaka i sl stvari, prodavao je prvo auto ulja i ostale tecnosti i ostalo sto ide uz to, na jednoj montazno demontaznoj tezgi cca. 5m duzine, koja se sklapala po zavrsenom poslu na duzinu od nekih 1m+nesto... :suspect:
    Nesto malo kasnije, jer mu je dosadilo to sklapanje rasklapanje, pazario jednu auto prikolicu od nekih 3m2 i istu modifikovao u neku recimo tezgu a moze se reci prodajni stand, sa sve krovom i policama. I sa istom prevalio xxxx km i bio prezadovoljan. Em sacuvao unutrasnjost automobila i roba mu se manje habala i unistavala. Da bih Vam slikovitije predocio kako je to izgledalo, uporedicu je sa kutijom za rucni sitni alat, gde se unutrasnjost otvara poput "lepeze".

    E sad sto se tice perine konstatacije oko obezbedjenih tezgi tj mesta.
    Mislim da to zavisi od mesta do mesta. Negde gde su te manifestacije ukorenjene, zasigurno postoje obezbedjena prodajna mesta ali gde to nije mislim i da ne postoje.
    Primera radi, moj skolski drug je direktor komunalne organizacije u jednom gradu iz unutrasnjosti. Jednom priilikom u razgovoru snjim, namakla se tema oko kreativaca i zanatlija. Po njemu, tj po papirima, svi koji su u doticnoj bransi su oslobodjeni cene mesta ali komunalna org nema tezge ili pultove da im da. S druge strane da bi isti bili oslobodjeni cene mesta moraju biti registrovani kao takvi. Znaci bez papira a na rec nema nista.
    Pandora
    Pandora
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 727
    Datum upisa : 05.05.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Smed. Palanka

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od Pandora Ned Sep 19, 2010 11:03 pm

    Dodala bi ovome još jedno pitanje. Za slučaj da nezelite da prodajete sami svoju robu vec preko nekih radnji, galerija... kako se izboriti sa bezobrazlukom trgovaca???
    Iz ličnog iskustva i iskustva moje prijateljice znam da prvo obezvrede robu do maksimuma a zatim kada je prodaju prave se blesavi rastezu plaćanje a pritom se ugrade da je to stvarno bezobrazluk.
    Jeste najbolje use i u svoje kljuse, ali neko je primoran i na ovakav nacin prodaje.
    Izvinjavam se zbog ovog ljutitog tona. Podstaklo me da reagujem to sto je eto bas toj mojoj prijateljici, inace našem članu, vlasnica jedne galerije uzela robu i sve prodala a pare ništa. Zatim u drugoj radnji nude joj da 6000 din plate na 5 do 6 rata.
    Meni su se slične stvari dešavale pa sam zato rešila da prodajem sama od firme do firme sa nakitom pod miškom ali to nije posao za zimu. Dobro bi bilo naći nekog poštenog trgovca, ali... :x
    peradetlić
    peradetlić
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 1133
    Datum upisa : 04.05.2010
    Godina : 55
    Lokacija : kikinda

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od peradetlić Ned Sep 19, 2010 11:59 pm

    POŠTENI TRGOVCI??????
    zar to postoji negde :evil: :evil: :evil:
    možda može da se naleti ali jako teško zato je najbolje sami to da radite preprodavci su najgori saleću me na svakoj manifestaciji sa širokim kezom jel radiš na veliko???
    imam poznanike koji su uleteli u taj kez i odradili posao na veliko dobili su pare za svoj rad ali na sl.vašaru taj preprodavac prodavao njegovu robu jeftinije nego što je on prodaje
    imao sam par takvih dilova ali pod mojim uslovima evo ti roba tolko košta a ti je prodaj po kolko hoćeš nek plati i nek nosi pa nek proda za milion ako ima osećaj za posao uzeće pravu robu i isplatiće
    ulazio sam i ja u takve biznise na početku karijere pa mi nisu platili pa čak i pretili da radim na crno da će me prijaviti

    najbolje sami ili se udružiti sa par ljudi pa na jednu tezgu
    peradetlić
    peradetlić
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 1133
    Datum upisa : 04.05.2010
    Godina : 55
    Lokacija : kikinda

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od peradetlić Uto Sep 21, 2010 9:58 pm

    da se vratimo temi da bi prodavali potrebna vam je tezga a uz tezgu i dobar auto da bi bili mobilni bez toga ne vredi ništa

    tezgi ima više tipova najbolje i najstabilninije su alvarske tezge (bombonjeri)
    one su od drveta i najstabilnije su
    ali za početak dobar je jedan stari kofer i stolica za plažu (ona aluminijumska)na koju ćete staviti kofer i jedan suncobran to je za nakit super za početak

    može i daska za peglanje ili sušenje veša i suncobran mnogo može da se napakuje na nju verujte znam neke ljude koji tako godinama rade

    :bball: :bball: :bball:
    Pandora
    Pandora
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 727
    Datum upisa : 05.05.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Smed. Palanka

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od Pandora Sre Sep 22, 2010 1:48 am

    Najveci neprijatelj prodaje na tezgama je vetar i kiša. X puta mi je sve zavrsilo na zemlji. Kad pada kiša pokrivam najlonom, tada pa niko nevidi robu.
    Obično koristim stočić na rasklapanje na njega redjam aranzmane od suvog cveća a nakit okačim na tablu stiropora koju ako imam sreće prislonim na neko drvo ako drveta nema onda se snelazim tako što postavim veću kutiju i za nju zavezem stiropor. Sve ovo je primenjivo samo ukoliko su vremenske prilike ok i ako prodajete na tezgi tek svremena na vreme kao ja. Za nesto ozbiljno nije ali od nečega treba krenuti.
    peradetlić
    peradetlić
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 1133
    Datum upisa : 04.05.2010
    Godina : 55
    Lokacija : kikinda

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od peradetlić Sre Sep 22, 2010 6:47 am

    najlon je jako koristan ja ga koristim da pokrijem celu tezgu kad pada kiša tako da mogu da radim po kiši
    a najlon se najbolje pričvršćuje za tezgu velikim klemama za akumlator ima da se kupi u svakoj kineskoj radnji a za slučaj da duva i jak vetar treba imati gurtne ili jači kanap pa unakrsno vezati preko tezge da vetar ne odnese najlon

    kiša je najveći nepriljatelj prodaji ali nekad bude i priljatelj

    evo nekih slikica tezgi

    [img]Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) Tezga_10[/img]
    [img]Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) Images10[/img]
    [img]Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) Tezga_11[/img]
    peradetlić
    peradetlić
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 1133
    Datum upisa : 04.05.2010
    Godina : 55
    Lokacija : kikinda

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od peradetlić Sre Sep 22, 2010 7:05 am

    no sve u svemu ko želi da se bavi prodajom mora krenuti na sva moguća mesta gde postoji mogućnost da se prodaje bukvalno se mora prve godine ići na sva moguća mesta da bi se ispitalo tržište šta gde i kako šta se traži od proizvoda koje nudite

    posle prve godine imaćete mesta na koje ćete rado ići a na neka ne bukvalno se mora jednu ili dve god. ispitivati tržište ne možete preko noći to je cena ovog posla
    sve mora na svojoj koži da osetite ako želite da prodajete to što proizvodite
    peradetlić
    peradetlić
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 1133
    Datum upisa : 04.05.2010
    Godina : 55
    Lokacija : kikinda

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od peradetlić Sre Sep 22, 2010 7:06 am

    opet neko ima sreću da živi u turističkom mestu pa ne mora da putuje da bi prodavao
    i sve zavisi u kom delu zemlje živite nije svugde isto
    negde je lakše a negde ne :evil:
    avatar
    aleksandra
    član
    član


    Broj poruka : 52
    Datum upisa : 16.06.2010

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od aleksandra Čet Sep 30, 2010 7:02 am

    Radove koji su otisli u Beograd, naaaaaajzad sam naplatila, posle dva meseca, najverovatnije mi je placeno iz razloga sto ce naruciti novu turu, a za druge radove sam otisla i pokupila , fino i kulturno, jer smatram da mostove ne treba rusiti....iiiii sve prodala na manifestaciji u nasem gradu.Sada sam se tako izborila sa FINIM trgovcima, a sta cu kasnije....o tome treba razmisliti i sto pametnije nastupiti.Da se razumemo, nisam protivniktezgi i idenja iz mesta u mesto, ne bezim od toga, ali je kod mene to NEIZVODLJIVO, jer sam majka cetvoro dece, a na ledjima imam i dedu epilepticara.Sto se dece tice, tu bih se i snasla , ali sta cu s DEKOM?
    peradetlić
    peradetlić
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 1133
    Datum upisa : 04.05.2010
    Godina : 55
    Lokacija : kikinda

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od peradetlić Pet Okt 01, 2010 7:52 pm

    super kad si uspela da naplatiš :D
    jako je teško sa tim finim trgovcima i sve zavisi ko kako prodaje i na koji način
    ni ono idenje iz jednog mesta u drugo nije lako i nemože svako sve zavisi u kom delu zemlje živite i kolko manifestacija ima u krugu od 50km oko vas recimo meni je sve tu u krugu oko 50 do 80 km najdalje mi je par manifestacija 150km
    najbolje ako bi moglo u svom gradu sve mada je to teško izvodljivo :affraid:
    no opet oni koji žele da rodaju po mom mišljenju su krenuli u prodaju bez razmišljanja nekog muka natera neko to želi a neko to iz hobija

    znam par ljudi koji to rade iz nekog svog zadovoljstva nisu primorani da rade pa se pojavljulju samo na par većih manifestacija iprodaju ono što prave iz svog zadovoljstva za svoju dušu ali to nemože svako

    no sve u svemu ja kažem nije umetnost bilo šta napraviti nego to prodati
    Marlen
    Marlen
    zaslužan član
    zaslužan član


    Broj poruka : 158
    Datum upisa : 04.10.2010

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od Marlen Pon Okt 04, 2010 10:50 pm

    Pandora,jel placas mesto kada tako prodajes? ja sam htela Za SMederevku jesen da prodajem. MEdjutim tezga 8 000. NEIZVODLJIVO!!!
    Sto se tice trgovaca, nemam reci, ...KATASTROFA
    POzz svima :D
    peradetlić
    peradetlić
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 1133
    Datum upisa : 04.05.2010
    Godina : 55
    Lokacija : kikinda

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od peradetlić Pon Okt 04, 2010 11:34 pm

    pozz i dobro nam došla :cheers:
    Pandora
    Pandora
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 727
    Datum upisa : 05.05.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Smed. Palanka

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od Pandora Uto Okt 05, 2010 3:11 am

    Marlen ja na tezgi prodajem samo za osmi mart, i mislim da je prošle godine bilo 900din mesto od 2m. Naravno mora da se rezerviše oho ho unapred.
    Čudi me to za smederevsku jesen jer sam imala priliku baš u Smederevu da mi u turističkoj organizaciji predloze da izlazem tamo. Tezge su za kreativce bile besplatne. Trebao je da se popuni neki formular činimi se ali nažalost nisam tada imala vremena a ni bilo kog u Smederevu.
    8000 je stvareno malo neverovatno toliko malte ne košta tezga na buvljaku za ceo mesec.
    Prodaja po firmama, buticima, školama... može da ti bude dobra ako si komunikativna i nije te blam. U Smederevu sam uvek lepo prolazila prodajući na taj način.
    peradetlić
    peradetlić
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 1133
    Datum upisa : 04.05.2010
    Godina : 55
    Lokacija : kikinda

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od peradetlić Uto Okt 05, 2010 5:54 am

    tezge za kreativce su uglavnom besplatne plaćaju ovi što prodaju čuda od plastike made kina e njih deru po manifestacijama ali oni zarade najviše
    Marlen
    Marlen
    zaslužan član
    zaslužan član


    Broj poruka : 158
    Datum upisa : 04.10.2010

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od Marlen Uto Okt 05, 2010 8:33 pm

    kako besplatne?? meni rekli da moram da platim... hmmm :D
    Marlen
    Marlen
    zaslužan član
    zaslužan član


    Broj poruka : 158
    Datum upisa : 04.10.2010

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od Marlen Uto Okt 05, 2010 8:35 pm

    DA pandora,dali su mi formular i rekli da je nedelju dana 8 000, bez izuzetka... Stvarno mi nije jasno da niko nije pomenuo to besplanto za kreativce... 🇳🇴
    peradetlić
    peradetlić
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 1133
    Datum upisa : 04.05.2010
    Godina : 55
    Lokacija : kikinda

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od peradetlić Uto Okt 05, 2010 10:14 pm

    ne znam kako je tamo ali ima manifestacija gde je za kreativne ljude besplatno a ima i gde se plaća
    kad se plaća obično se udruže par kreativaca pa dele troškove a izlažu zajedno na štandu
    Marlen
    Marlen
    zaslužan član
    zaslužan član


    Broj poruka : 158
    Datum upisa : 04.10.2010

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od Marlen Sre Okt 06, 2010 8:44 am

    volela bih da se udruzim sa nekim ali nemam sa kim 🇳🇴
    Mlada sam, tako da od vrsnjaka niko se ne bavi nicime ni slicnim, a od kreativaca ne poznajem nikoga. Mozda se ucllanim u udruzenje zena :D
    peradetlić
    peradetlić
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 1133
    Datum upisa : 04.05.2010
    Godina : 55
    Lokacija : kikinda

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od peradetlić Sre Okt 06, 2010 9:06 am

    ta udruženja su mač sa dve oštrice
    ja samo imam gorka iskustva sa njima no nemora da znači sve zavisi od grada i ljudi koji ih vode kod mene su katastrofa nisam mogao da se nadajem kojekakvih stvari koje sam izrađivao gori su nego termiti

    Marlen
    Marlen
    zaslužan član
    zaslužan član


    Broj poruka : 158
    Datum upisa : 04.10.2010

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od Marlen Sre Okt 06, 2010 9:37 am

    pa zato se ja jos uvek nisam uclanila... znam sve... A ujedno gubis i individualnost... Sve sa njima, da bi na kraju doslo do toga da su tvoji radovi njihovi
    peradetlić
    peradetlić
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 1133
    Datum upisa : 04.05.2010
    Godina : 55
    Lokacija : kikinda

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od peradetlić Sre Okt 06, 2010 8:11 pm

    e to sam hteo reći kod tih udruženja još funkcionišu kao u staroj jugoslaviji uglavnom ih čine stariji ljudi koji pojma nemaju a misle bogom im dato da vode neštoi kad dođe neko mlad u njihove krugove jedva čekaju da se iskale na njima postaneš fizički radnik non stop neki ultimatumi misko te primili itd. i stalno ti to nabijaju u glavu jedino kad treba da pokažu šta produkuju onda su potrebni tvoji radovi da pokažu nešto novo
    a oni stalno izlažu jedne te iste čipke što je heklala njihova prababa bio sam član u par takvih udruženja jer to je bio uslov da bi mogao da izlažem u svom gradu ali imao sam više štete nego koristi jedne godine sam čak izačunao kolko sam suvenira dao tokom cele godine i došao na vrednost od nekih 10000din tako da sam mogao ladno da uplatim mesto za dane ludaja koje je koštalo 2500din. u ono vreme
    ali digao sam ruke i od udruženja i mog grada pa izlažem prodajem samo sa strane
    a udruženje se raspalo mladi napustili posle mene ostala ona baba kao predsednik bila skojevac valda za vreme drugog svetskog rata i njene pristalice njih nekoliko ali više ne funkcionišu kao nekad sva takva udruženja odlaze u zaborav prošlo je njihovo vreme


    najbolje je ako možeš sam jer i kod zajedničke prodaje bude nezadovoljnosti
    ali može da funkcioniše ako se potrefe pravi ljudi
    Marlen
    Marlen
    zaslužan član
    zaslužan član


    Broj poruka : 158
    Datum upisa : 04.10.2010

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od Marlen Sre Okt 06, 2010 9:57 pm

    Mislim da ti je to pametno, bolje sam pa da ti ne ide, nego da te takvi kljucaju u glavu.
    Ja se snalazim kako umem... Na zalost sama... Sada sam odstampala pola kataloga pa ce uskoro jos pola.
    Inace sta da vam kazem kada mi je drugarica, ok poznanica,vise se ne druzimo, nije dala pola para,a ja joj jos rekla kao ma nema veze kada imas. I sto puta je obecala da ce doci ali naravno nije,a sada me ignorise i ne javlja mi se na ulici,bruka... A isle zajedno u osnovnu. JA nemam nameru bilo koga da jurim za pare,ja nakit pravim jer volim a ne da uterujem dugove 🇳🇴
    A sada sam sredila sebi izlozbu u Centru za kulturu Smederevo. Kao malo su ubrzali jer sam u Smederevskom pozoristu. Medjutim ja nikako da skupim dovoljno radova,taman napravim i ode nekako... :) help.... :D
    Pandora
    Pandora
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 727
    Datum upisa : 05.05.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Smed. Palanka

    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od Pandora Sub Okt 09, 2010 5:51 pm

    Pošto su pominjane cene zakupa tezgi na manifestacijama rešila sam da to malo istražim.
    Rezultati su mi malo neverovatni, i to ne tolko zbog visina cena koliko do razlike u cenama. Razumem da će veća mesta i poznatije manifestacije imati veće cene ali ovliko baš...
    Naime Šabački vašar 11000 4 dana
    Oplenačka berba u Topoli 2250 3 dana za domaću radinost, stare zanate groždje... pritom su obezbedjene tipske tezge
    Za one što prodaju krpice 1500 din dan, neobezbedjene tezge.

    Nemogu oceniti važnost i veličini ove dve manifestacije jer bi bila pristrasna u korist Topole a i nikad nisam išla u Šabac na vašar. Ipak mislim da su razlike baš preterane.

    Sponsored content


    Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova) Empty Re: Kako pokrenuti posao (prodaje ručnih radova)

    Počalji od Sponsored content


      Sada je Pet Apr 19, 2024 12:12 am